Leírás:Mednyánszky László Beczkó, 1852 - Bécs, 1919 Falusi utca (1890 körül) Olaj,vászon 23,5 × 32,5 cm Jelezve jobbra lent: Mednyánszky Aukcionálva: Almásy, Grünberger, Réthi, Rutz és Szilárd Mű- és Régiségkereskedelmi Vállalata (volt Ernst Múzeum), VIII. Művészeti Aukció, Budapest, 1948. május (Kat. 360.)