Maria Kiesner (b. 1976) Basen, 2008 r. akryl/płótno, 38 x 55 cm sygn. i opisany na odwrociu: 'Basen / M.Kiesner / 2008' Studiowała malarstwo w Akademii sztuk Pięknych w latach 1998-2000 w Gościnnej Pracowni Leona Tarasewicza. Dyplom obroniła w 2002 pod kierunkiem Jarosława Modzelewskiego. Aneks z plakatu w pracowni Mieczysława Wasilewskiego. Pracę teoretyczną napisała pod kierunkiem Agnieszki Morawińskiej, która dotyczyła prac In edita Andrzeja Wróblewskiego. Maluje architekturę i pejzaże miejskie. Przedstawia obiekty realistycznie, ascetycznie i bez sztafażu, interesują ją fabryki, dworce, szkoły, domy kultury i zapomniane relikty socmodernizmu.