Maria Kiesner (b. 1976) "Dom Jabłkowskich", 2011 r. olej/płótno, 81 x 65 cm sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘Dom | Jabłkowskich | Maria | Kiesner | 2011’ W latach 1997-2002 studiowała na Wydziale Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Została stypendystką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2005 i 2007. Maluje architekturę i pejzaże miejskie. Przedstawia obiekty realistycznie, ascetycznie i bez sztafażu, interesują ją fabryki, dworce, szkoły, domy kultury i zapomniane relikty socmodernizmu i modernizmu. W 2009 obroniła doktorat pod tytułem "Miasto przed burzą". Pracuje jako adiunkt w Instytucie Edukacji Artystycznej Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. estymacja: 4 000 - 5 000