Marek Firek (b. 1958) 6/15, 2002 r. serigrafia, akryl/płótno, 6/15 sygnowana na awersie na odwrociu sygnowana Założyciel i członek grupy artystycznej Ładnie (Bujnwowski, Maciejowski, Sasnal, Firek, Tomczyk-Kurosawa) w latach 1996-2002. W 1986 r. dyplom na Wydziale Architektury krakowskiej Politechniki. 1989 - dyplom na Wydziale Form Przemysłowych, Akademia Sztuk Pięknych, Kraków. 1998 - kwalifikacje I stopnia (doktorat), Wydział Form Przemysłowych, Akademia Sztuk Pięknych, Kraków. Od 1988 pracuje w samodzielnym Zakładzie Rysunku, Malarstwa i Rzeźby na Wydziale Architektury, Politechnika, Kraków. Prezentowana na tej aukcji serigrafia Firka z 2002 r. malowana jest akrylem, stąd każda jest unikatem. Praca jest z ostatniego roku działalności grupy Ładnie i okazała sie niestety prorocza dla jej dalszej działalności.