Malgorzata Mackowiak (b. 1964) Anima Mundi, 2005 r. olej/płótno, 100 x 70 cm sygnowany d.śr.: 'MMAĆKOWIAK 2005' na odwrociu opisany na blejtramie: 'MAŁGORZATA MAĆKOWIAK | "ANIMA MUNDI" | OLEJ NA PŁÓTNIE | 2005' Ukończyła wrocławską ASP w 1991 r. Wystawia od roku 1992 w kraju i w Europie (Niemcy, Holandia). Miała blisko 30 wystaw indywidualnych i wzięła udział w ponad 30 ekspozycjach zbiorowych. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i grafiką. Nagrody i wyróżnienia: angielskie stypendium The Digswell Arts Trust, Welwyn Garden City and Stevenage, Herst (1995); Nagroda Prezydenta Miasta Legnicy w XXI Wystawie Plastyki Zagłębia Miedziowego, Państwowa Galeria Sztuki, Legnica (1995), Nagroda Prezydenta Miasta Jawora w XXIII Wystawie Plastyki Zagłębia Miedziowego, Galeria Sztuki w Legnicy (1999), Nagroda Prezydenta Głogowa w Przeglądzie Plastyki Głogowskiej, Muzeum Archeologiczno-Historyczne, Głogów (2000), Wyróżnienie w XXIV Wystawie Plastyki Zagłębia Miedziowego, Galeria Sztuki w Legnicy (2001).