Magnus von Wright
1805-1868
Magnus von Wright, Skogsparti i närheten av Haminalaks.
Sign.1860. Olja på duk 45,5x53 cm.
Magnus von Wright, Forest path near Haminanlahti.
Sign.1860. Oil on canvas 45,5x53 cm.
Magnus von Wright
1805-1868