Lukasz Patelczyk (b. 1986) Leci chmura nad Europę, 2012 r. olej/płótno, 100 x 120 cm na odwrociu opisany: 'Łukasz Patelczyk | "Leci chmura nad Europę" | 2012 r.' W 2012 r. ukończył gdańską ASP na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. T. Miszkin. Laureat konkursu Artystyczna Podróż Hestii, Nagrody Specjalnej miesięcznego stypendium w Walencji. Brał udział w wielu wystawach w Polsce i zagranicą. Zajmuje się malarstwem oraz sztuką wideo.