Auktionsarchiv: Los-Nr. 36

Lukasz Korolkiewicz (b. 1948)

Aufrufpreis
Zuschlagspreis:
48.000 PLN
ca. 14.044 $
Auktionsarchiv: Los-Nr. 36

Lukasz Korolkiewicz (b. 1948)

Aufrufpreis
Zuschlagspreis:
48.000 PLN
ca. 14.044 $

Lukasz Korolkiewicz (b. 1948) Pogranicze, 1996 r. olej/płótno, 90 x 115 cm sygnowany i datowany na odwrociu: 'ŁUKASZ | KOROLKIEWICZ | 1996' LITERATURA: - reprodukcja: Krystyna Czerni, Rezerwat sztuki, Kraków Znak 2000, okładka i s. 256 - por. też: Korolkiewicz. Obrazy [katalog wystawy], BWA w Jeleniej Górze, kwiecień-maj 2001, s. 11; Łukasz Korolkiewicz W nieruchomym punkcie... [katalog wystawy], Zachęta Państwowa Galeria Sztuki, Warszawa 2002, s. 53 „Moje koncepcja sztuki nie jest zdefiniowana do końca. Stale spodziewam się niespodzianki, zaskoczenia, olśnienia. Mam oczywiście swoje preferencje estetyczne, lubię świat widziany nie wprost, ale pod dziwnym kontem, podglądany, na przykład przez odbicie w lustrze, albo obiektyw fotograficzny. Na początku robiłem bardzo dużo zdjęć i wybierałem klatki, które mnie szczególnie zaintrygowały, bo ujawniały jakby szczelinę w czasie, moment o niespodziewanej ekspresji.” (Łukasz Korolkiewicz wywiad z Elżbietą Dzikowską, cyt. za: W niepewnych cieniach, Galeria BWA, Miejski Ośrodek Sztuki w Gorzowie Wlkp., 2010) estymacja: 42 000 - 55 000

Auktionsarchiv: Los-Nr. 36
11.12.2014
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600

Auktionsarchiv: Los-Nr. 36
11.12.2014
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600