Lennart Segerstråle
1892-1975
Lennart Segerstråle, Detaljstudie till verket "Navis reipublicae-Statsskeppet".
Ej signerad. Olja på pannå 122,5x120 cm.
Lennart Segerstråle, Part of study for "Navis reipublicae-Ship of State".
Not signed. Oil on board 122,5x120 cm.
Lennart Segerstråle
1892-1975