Auktionsarchiv: Los-Nr. 472

Zsolnay díszváza

Aufrufpreis
220.000 HUF
ca. 785 $
Zuschlagspreis:
Auktionsarchiv: Los-Nr. 472

Zsolnay díszváza

Aufrufpreis
220.000 HUF
ca. 785 $
Zuschlagspreis:

Leírás:Zsolnay díszváza Korongozott porcelánfajansz. Fényaranyozott, kidomborodó, magastüzű redukált mázfelett színes zománccal festett peóniák között kakas és tyúk ábrázolása. Dekorterv: Zsolnay Júlia. Alján jelzett: masszába nyomott 495 (1878. évi formaszám) és máz alatti kékkel festett családi jegy. Zsolnay, Pécs, 1880. M.: 21,8 cm Analógia: Csenkey Éva - Gyugyi László - Hárs Éva: Zsolnay a nagyvilágból (Gyugyi László gyűjteménye) Helikon, 2006. 32. oldal forma-, 84. oldal dekor variánsa.

Auktionsarchiv: Los-Nr. 472
16.05.2017
BAV Zrt.
Csalogány u. 22-33
1027 Budapest
Ungarn
ugyfelszolgalat@bav.hu
+36 (0)1 323 2190

Auktionsarchiv: Los-Nr. 472
16.05.2017
BAV Zrt.
Csalogány u. 22-33
1027 Budapest
Ungarn
ugyfelszolgalat@bav.hu
+36 (0)1 323 2190