Konstböcker 4 volymer. Pablo Picasso , Toros y toreros. Texte de L. M. Dominguin - G. Boudaille, Paris (Editions Cercle d'Art) 1961, kolorerade planscher, linneband med kassett, tysk upplaga 1981. Kandinsky, Watercolors-Drawings-Writings, Verlag M. DuMont Schauberg, Köln, 1961, med flertalet färgreproduktioner. Clavé, Pierre Cabanne, 1979, med signerad dedikation och collage med fragment av grafiskt blad, saknar medföljande gravyrer. Clavé, maestros actuales de la pintura y escultura catalanas, med signerad dedikation daterad -76.