KARL ISAKSON 1878-1922 Nature morte med tulpaner och apelsiner Olja på duk, 68,5 x 52 cm. Intygad på baksidan av Viggo Madsen och Aage Roose PROVENIENS Stockholms Auktionsverk, Moderna, våren 2004, katalognr 670 Nils Mölstad, Helsingborg