Objektsbeskrivning KARL AXEL PEHRSON 1921-2005 Between the devils and the deep sea Signerad och daterad K. A. Pehrson -54. Tempera på pannå, 62 x 122 cm. UTSTÄLLD Fem målare, Riksförbundet för bildande konst, utställning 140