Jerzy Krystyn Olszewski (b. 1956) Obiekt, 1989 r. szkło, marmur, wys.: 75 cm, wymiary podstawy: 19,5 x 21 cm sygnowany i datowany na spodzie: 'J Olszewski '89 1/1' Jerzy K. Olszewski w 1982 roku spotkał prof. Henryka Albina Tomaszewskiego (1906 - 1993) – wybitnego polskiego rzeźbiarza zajmującego się szkłem artystycznym. Został uczniem i współpracownikiem profesora Tomaszewskiego i dzięki niemu zaczął urzeczywistniać w szklanych formach swoje wizjonerskie pomysły wynikające z zafascynowana światłem. Tworzy kompozycje, gdzie najważniejszym czynnikiem stwórczym jest światło, a także przedmioty użytkowe i niewielkie formy ze szkła optycznego, powalające uzyskiwaną dodatkowe efekty świetlne poprzez rozszczepianie światła. Obecnie otworzył w Piastowie pod Warszawą własną pracownię „ARTIVITY” - Wzornictwo Inspirowane Pasją, gdzie realizuje własne projekty i kompozycje oświetleniowe, współpracuje także z architektami wnętrz. estymacja: 5 000 - 6 000