Auktionsarchiv: Los-Nr. 137

Jan Marcin Szancer (1902 Kraków - 1973 Warszawa)

Aufrufpreis
Zuschlagspreis:
2.200 PLN
ca. 601 $
Auktionsarchiv: Los-Nr. 137

Aufrufpreis
Zuschlagspreis:
2.200 PLN
ca. 601 $

Jan Marcin Szancer (1902 Kraków - 1973 Warszawa) Żabina - projekt kostiumu do spektaklu "Calineczka", lata 50. XX w. akwarela, ołówek/papier, 24,5 x 16,5 cm Malarz, grafik, rysownik, ilustrator, scenograf teatralny, filmowy i telewizyjny, aktor, felietonista, satyryk, pedagog, profesor warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, kierownik artystyczny Państwowego Instytutu Wydawniczego, pierwszy szef artystyczny Telewizji Polskiej, współtwórca tygodników dla dzieci: "Przygoda" i "Świerszczyk", znawca teatru, muzyki, literatury. Znakomity ilustrator książek dla dzieci. Przyjaciel i współpracownik Jana Brzechwy, którego książki pełne były malarskiej wyobraźni Szancera. Zilustrował ponad 240 książek, m.in. Tuwima, Krasickiego, Mickiewicza, Fredry, Prusa, Sienkiewicza, Andersena, Collodiego, Hoffmana. estymacja 1 200 - 2 500

Auktionsarchiv: Los-Nr. 137
07.05.2015
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600

Auktionsarchiv: Los-Nr. 137
07.05.2015
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600