Auktionspreisarchiv

Auktion: Contemporary
wurde versteigert am: 12. November 2013
Aktuelle Auktionen Auktionspreisarchiv

Jan Håfström, Utan titel (grön dörrspegel)

Archiv
Schätzpreis: 20.000 SEK - 25.000 SEK
ca. 3.039 $ - 3.798 $
Zuschlagspreis:  18.000 SEK
ca. 2.735 $
Los-Nr. 37, Aufrufe: 7

JAN HÅFSTRÖM född 1937 Utan titel (grön dörrspegel) Signerad och daterad på baksidan Jan Håfström 1982. Blandteknik på pannå, 77 x 61 cm. UTSTÄLLD Jan Håfström, Moderna Museet, Stockholm 1994-95, katalognr 144

Informationen zur Auktion
Auktionshaus: Stockholms Auktionsverk
Titel: Contemporary
Auktionsdatum: 12.11.2013 - 13.11.2013
Adresse: Stockholms Auktionsverk
Nybrogatan 32
? Stockholm
Schweden
[email protected] · +46 (0)8 4536750 · +46 (0)8 242407