Auktionspreisarchiv

Auktion: Contemporary
wurde versteigert am: 15. November 2011
Aktuelle Auktionen Auktionspreisarchiv

JAN HÅFSTRÖM, född 1937, Utan titel, Signerad på

Archiv
Schätzpreis: 15.000 SEK - 18.000 SEK
ca. 2.225 $ - 2.670 $
Zuschlagspreis:  10.000 SEK
ca. 1.483 $
Los-Nr. 273, Aufrufe: 5

JAN HÅFSTRÖM född 1937 Utan titel Signerad på baksidan Jan Håfström. Bemålat objekt, olja på duk/träkonstruktion, 69 x 80 x 12 cm.

Informationen zur Auktion
Auktionshaus: Stockholms Auktionsverk
Titel: Contemporary
Auktionsdatum: 15.11.2011
Adresse: Stockholms Auktionsverk
Nybrogatan 32
? Stockholm
Schweden
[email protected] · +46 (0)8 4536750 · +46 (0)8 242407