JAN HÅFSTRÖM född 1937 Utan titel Signerad och daterad på baksidan Jan Håfström 1990. Bemålat objekt/träkonstruktion, 103 x 70 x 12 cm. PROVENIENS: Galleri Lars Bohman, Stockholm Moderna Kvalitén, Stockholms Auktionsverk, våren 2008