Auktionspreisarchiv

Auktion: Bo Siesjö Collection
wurde versteigert am: 29. September 2010
Aktuelle Auktionen Auktionspreisarchiv

JAN HÅFSTRÖM, född 1937, Utan titel, Signerad

Archiv
Schätzpreis: 10.000 SEK - 12.000 SEK
ca. 1.416 $ - 1.700 $
Zuschlagspreis:  14.000 SEK
ca. 1.983 $
Los-Nr. 237, Aufrufe: 5

JAN HÅFSTRÖM född 1937 Utan titel Signerad och daterad på baksidan Jan Håfström 1991. Väggobjekt, blandteknik 75 x 73 cm. Signed and dated verso. Wall object, mixed media.

Informationen zur Auktion
Auktionshaus: Stockholms Auktionsverk
Titel: Bo Siesjö Collection
Auktionsdatum: 29.09.2010
Adresse: Stockholms Auktionsverk
Nybrogatan 32
? Stockholm
Schweden
[email protected] · +46 (0)8 4536750 · +46 (0)8 242407