Auktionspreisarchiv

Auktion: Bo Siesjö Collection
wurde versteigert am: 29. September 2010
Aktuelle Auktionen Auktionspreisarchiv

JAN HÅFSTRÖM, född 1937, Utan titel, Signerad

Archiv
Schätzpreis: 15.000 SEK - 18.000 SEK
ca. 2.125 $ - 2.550 $
Zuschlagspreis:  15.000 SEK
ca. 2.125 $
Los-Nr. 236, Aufrufe: 6

JAN HÅFSTRÖM född 1937 Utan titel Signerad och daterad på baksidan Håfström feb 1986. Väggobjekt, blandteknik, 87 x 30 cm. Signed and dated verso. Wall object, mixed media.

Informationen zur Auktion
Auktionshaus: Stockholms Auktionsverk
Titel: Bo Siesjö Collection
Auktionsdatum: 29.09.2010
Adresse: Stockholms Auktionsverk
Nybrogatan 32
? Stockholm
Schweden
[email protected] · +46 (0)8 4536750 · +46 (0)8 242407