Auktionspreisarchiv

Auktion: Contemporary
wurde versteigert am: 15. Mai 2013
Aktuelle Auktionen Auktionspreisarchiv

Jan Håfström, Skull

Archiv
Schätzpreis: 50.000 SEK - 60.000 SEK
ca. 7.572 $ - 9.086 $
Zuschlagspreis:  60.000 SEK
ca. 9.086 $
Los-Nr. 411, Aufrufe: 5

JAN HÅFSTRÖM född 1937 Skull Signerad och daterad Jan Håfström 2006. Olja på pannå, 53 x 81 cm. PROVENIENS Brändström & Stene, Stockholm UTSTÄLLD Mörkrets hjärta, Liljevalchs Konsthall, Stockholm 2009, katalognr 43 LITTERATUR Liljevalchs Konsthall: Jan Håfström - Book of The Dead, utställningskatalog 2009, avbildad

Informationen zur Auktion
Auktionshaus: Stockholms Auktionsverk
Titel: Contemporary
Auktionsdatum: 15.05.2013
Adresse: Stockholms Auktionsverk
Nybrogatan 32
? Stockholm
Schweden
[email protected] · +46 (0)8 4536750 · +46 (0)8 242407