JAN HÅFSTRÖM född 1937 Skull Signerad och daterad Jan Håfström 2006. Olja på pannå, 53 x 81 cm. PROVENIENS Brändström & Stene, Stockholm UTSTÄLLD Mörkrets hjärta, Liljevalchs Konsthall, Stockholm 2009, katalognr 43 LITTERATUR Liljevalchs Konsthall: Jan Håfström - Book of The Dead, utställningskatalog 2009, avbildad