Auktionsarchiv: Los-Nr. 52

Jacek Sienicki (1928 - 2000)

Aufrufpreis
Zuschlagspreis:
35.000 PLN
ca. 10.544 $
Auktionsarchiv: Los-Nr. 52

Jacek Sienicki (1928 - 2000)

Aufrufpreis
Zuschlagspreis:
35.000 PLN
ca. 10.544 $

Jacek Sienicki (1928 - 2000) Pejzaż, 1971 r. olej/płótno, 100 x 70 cm datowany (w warstwie farby) p.g.: '8 VII 1971' sygnowany i datowany na odwrociu: 'Sienicki Jacek 71.' Artysta uprawiał malarstwo w ograniczonej palecie barw, analizując szarości i przygaszone kolory. Dążył do maksymalnej syntezy przekazu. Tematy czerpał z natury: pojedyncza roślina, pejzaż i najbliższego otoczenia - np. wnętrze pracowni, mieszkania. Używając oszczędnie środków malarskich, tworzył obrazy o ogromnym bogactwie materii. Studiował w warszawskiej ASP pod kierunkiem A. Nachta-Samborskiego. Przez wiele lat był jego asystentem a następnie profesorem macierzystej uczelni. Debiutował na wystawie „Przeciw wojnie, przeciw faszyzmowi” w warszawskim Arsenale w 1955. Laureat Nagrody Krytyki Artystycznej im. C. K. Norwida w 1975 r., niezależnej Nagrody im. J. Cybisa w 1983 r. oraz nowojorskiej Nagrody Fundacji A. Jurzykowskiego w 1993 r. estymacja: 38 000 - 45 000

Auktionsarchiv: Los-Nr. 52
21.10.2014
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600

Auktionsarchiv: Los-Nr. 52
21.10.2014
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Polen
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600