Auktionsarchiv: Los-Nr. 47

Iustinianus Augustus. Codicis Iustiniani ex repetita praelectione libri novem priores... Lyon: Hugues de La Porte, 1560

Schätzpreis
0 £
Zuschlagspreis:
1.400 £
ca. 1.739 $
Auktionsarchiv: Los-Nr. 47

Schätzpreis
0 £
Zuschlagspreis:
1.400 £
ca. 1.739 $

Iustinianus Augustus . Codicis Iustiniani ex repetita praelectione libri novem priores, ex vetustissimis, et aliis quamplurimis recentioribus, exemplaribus, probatissimis ita in universum recogniti, & emendati. Holandri catalogum consulum subiecimus . Lugduni: apud Hugonem a Porta, 1560. Sei opere in cinque volumi in-folio (mm 430x270). Carte [10], colonne 1848, [18]. Grande legno a carta aa10v, marca xilografica al frontespizio stampato in rosso e nero. Restauro marginale ad una carta, lievi bruniture. SI AGGIUNGE: Id . Institutionum...libri IV Ex vetustissimis, ac recentioribus exemplaribus, Theophiloque antecensore repraesentati, cum scholiis accursii. Adiecimus I. C. epitomen vulgo Corpus legum appellatam . Lugduni: apud Hugonem a Porta, 1561 (Al colophon:) Lugduni: excudebat Ioannes Ausoult. Carte [8], colonne 556, carte [9]. Frontespizio e testo stampati in rosso e nero. LEGATO CON : Volumen hoc complectitur (sic enim peculiari vocabulo vocant) Novellas constitutiones Iustiniani principis post repetitam Codicis praelectionem aeditas: (Authentica vulgo appellant:) tres item posteriores libros Codicis: Feudorum seu Beneficiorum duos: Constitutiones Friderichi secundi imperatoris: Extravagantes duas Henrici septimi imperatoris: & tractatum De pace Constantiae . Lugduni: apud Hugonem Porta, 1558. (Al colophon:) Lugduni: excudebat Bartholomaeus Fraenus. Carte [16], colonne 448, 288 [i.e. 272], 160, pagine [8], colonne 74, pagine [3]. Frontespizio e testo stampati in rosso e nero. Due grande figure in legno e piccole vignette ed iniziali xilografiche nel testo. SI AGGIUNGE: Infortiatum. Pandectarum iuris ciuilis tomus secundus, quartae partis reliquum, itemque quintam partem, ac sextae libros duos continens, ex Pandectis Florentinis, & aliis recentioribus exemplaribus probatissimis, ita in universum recognitus & emendatus . Lugduni: apud Hugonem a Porta, 1560 (Al colophon:) excudebat Bartolomaeus Poncetus. Carte [6], colonne 1852, carte [19]. Frontespizio e testo stampati in rosso e nero. Restauri al margine esterno delle prime due carte con piccola perdita di testo. Si AGGIUNGE: Digestum Novum. Pandectarum iuris ciuilis tomus tertius, sextae partis reliquum, ac septimam eandemque novissimam Digestorum partem continens. Ex Pandectis Florentinis, & aliis recentioribus exemplaribus probatissimis, ita in universum recognitus & emendatus . Lugduni: apud Hugonem a Porta, 1560. Pagine [16], colonne 1742, pagine [29]. Frontespizio e testo stampati in rosso e nero. Strappo restaurato al centro delle prime due carte. SI AGGIUNGE: Digestum vetus. Pandectarum iuris ciuilis tomus primus, primam, secundam, tertiam partes, ac quartae libros quatuor, et quinti titulos duos continens, ex Pandectis Florentinis, & aliis recentioribus exemplaribus probatissimis, ita in vniuersum recognitus & emendatus . Lugduni: apud Hugonem a Porta, 1560 (Al colophon:) excudebat Ioannes Ausultus. Pagine [16], colonne 772, pagine [2], colonne 773-1838, pagine [65]. Frontespizio e testo stampati in rosso e nero. Piccole figure in legno nel testo, grande xilografia a piena pagina. Restauri e mancanze alle prime due carte con perdita di testo. Legatura posteriore omogenea in pergamena su cartone, titoli manoscritti al dorso a 4 nervi e al taglio di piede, ex libris a stampa con le iniziali VMB ai contropiatti. Sontuosa e monumentale edizione lionese in cinque volumi del Codice di Giustiniano. I opera : ICCU 005654. II opera : ICCU 012575. III opera : ICCU 022416. IV opera: ICCU 012573. V opera : ICCU 012574. VI opera : ICCU 005665. Six works in five volumes. Folio (430x270 mm). [10] leaves, 1848 columns, [18]. Collation: aa10 a-z8 A-Y8 Z10 AA-LL8 MM6 NN-OO8. Big woodcut on fol. aa10v, printer's device on title page printed in red and black. Marginal repair on one leaf, light browning. ADDED: Id. Institutionum...libri IV Ex vetustissimis, ac recentioribus exemplaribus, Theophiloque antecensore repraesentati, cum scholiis accursii. Adiecimus I. C. epitomen vulgo Corp

Auktionsarchiv: Los-Nr. 47
10.11.2016
Forum Auctions
4 Ingate Place
London, SW8 3NS
Großbritannien und Nordirland
info@forumauctions.co.uk
+44 (0) 20 7871 2640

Auktionsarchiv: Los-Nr. 47
10.11.2016
Forum Auctions
4 Ingate Place
London, SW8 3NS
Großbritannien und Nordirland
info@forumauctions.co.uk
+44 (0) 20 7871 2640