Index rervm omnivm. Quae in Aristotelis operibus continentur, absolutissimus. In quem tota illius varia ac admiraabilis doctrina, que sparsim ac diffusè suis in voluminibus tractatur, contracta fuit, ac ordine alphabetico per locos communes digesta. Adiecimus praeterea librorum omnium repertorium. Venedig, Niccolo Moretti 1585. Kl.-8°. [432] Bl. mit Holzschnitt-Druckermarke auf dem Titel. Prgt. d. Zt. (Gebräunt, best. u. berieb., tls. Bezugsfehlstellen). Zuerst 1561 in Lyon erschienenes Register zu den Werken des Aristoteles. - Titel mit zeitgenöss. Besitzvermerk, gutes sauberes Exemplar.