HOWARD HODGKIN född 1932 Sand Litografi med handkolorering i akvarell, 1983, signerad, daterad och numrerad HH -83, 7/50. Tryckt och utgiven av Petersburg Press. S. 78,5 x 101,5 cm Colour lithograph with hand colouring, 1983, signed, dated and numbered. In good condition. LITTERATUR Tate Gallery 40