BIBLES : Chronological ranking (Bible) - - CALMET, Augustin.- Het algemeen groot historisch, oordeelkundig, chronologisch, geografisch, en letterlyk naam- en woord-boek, van den gantschen H. Bybel [...] [- Byvoegzel]. AMSTERDAM, RUDOLPH EN GERARD WETSTEIN [- AMSTERDAM, LEYDEN, R. EN J. WETSTEIN, W. SMITH, SAMUEL LUCHTMANS], 1725 [- 1731]. 4 vol. in-f° : [30 incl. frontispice]-92-143-[1 bl.]-321 [i.e. 323]-40-19, [4]-604 [i.e. 598]-[6]-230, [20]-1/392, [2]-393/924-[24] pp.; 170 pl. (mispagineringen, vlekjes passim, meerdere bladen gebruind, herkomststempels, hs herkomst op schutbladen van vol. I, enkele papierplooien in vol. 3 en 4). Eigentijdse banden : perkament, platten met blindgestempelde filetenkaders, hoekornamenten en centraal medaillon, rug met ribben en titels in pen (vervuild en enkele vlekken, platten licht gebogen). EERSTE UITGAVE VAN DE VERTALING (1ste Fr. uitg. : 1722-1728) door Mattheus Gargon (1661-1728), predikant en rector te Vlissingen. Samen met de twee ZELDZAME SUPPLEMENTEN vertaald door Jakob van Ostade en Arnold H. Westerhovius, beiden predikant te Gouda. Geïllustreerd met 1 frontispice, 2 opdrachtplaten en 168 platen (waarvan 67 op dubbele of uitvouwbare pagina) door o.a. Frans van Bleyswyck en Philip van Gunst : kaarten, plattegronden, zichten van bijbelse plaatsen en monumenten, ceremonies, portretten, munten enz. De schriftgeleerde en hoogleraar Calmet (1672-1757) vulde zijn Bijbels woordenboek aan met een Bijbelbibliografie, een tijdrekentafel, een Joodse almanak, de wisselkoers van Hebreeuwsche en Joodse munten, een vergelijking van Joodse maten met de Franse en een lijst van letterlijk vertaalde Hebreeuwsche, Syrische en Griekse woorden. # Biogr. univ. VI-421/423; # NNBW IV-631/633. -- Édition originale de la traduction de ce dictionnaire biblique complet de ses 2 rares suppléments. Illustrée d'1 frontispice, 2 planches de dédicace et 168 cuivres. Plein vélin de l'ép. (pet. défauts, rel. faiblement défraîchie).