Helene Schjerfbeck
1862-1946
Helene Schjerfbeck, "Sidenskon".
Signerad med blyerts. Litografi. Märkt 22/50. Bildstorlek 37x43 cm.
Helene Schjerfbeck, 'Silk Shoes'.
Signed in pencil. Lithograph. Marked 22/50. Image size 37x43 cm.
Helene Schjerfbeck
1862-1946