GUSTAV RUDBERG 1915-2001 Båtar i sundet - Hven Signerad Rudberg samt daterad på baksidan 1987. Olja på duk, 73 x 72 cm. PROVENIENS: Inköpt direkt från konstnären av nuvarande ägare