GRAFIK Spira (Speyer) Kupferstich, coloriert, auf Papier. Sichtmaß 11,5 x 47 cm. Lateinisch bezeichnet 'Spira celebris admodium Imperij & episcopales in Germania civitas cuius olin incolae Nemetes et urbs ipsa Nemetum dicebatur. Arnold Wesalio Neomagus et Nemetum atque Vangionum'. Mittig Faltspuren. In Passepartout und hinter Glas gerahmt.