GÖSTA ADRIAN-NILSSON 1884-1965 Stående man - komposition Signerad och daterad GAN -14. Tusch på papper, 20 x 9,5 cm. PROVENIENS Maskiningenjör Egon Östlund, Halmstad Galerie Bel´Art, Stockholm UTSTÄLLD GAN, Liljevalchs Konsthall, Stockholm 1984, katalognr 22 GAN, Malmö Konsthall 1984, katalognr 22