GÖSTA ADRIAN-NILSSON 1884-1965 Herr Helmer - ur Svenska folkvisor efter Geijer-Afzelius Signerad GAN. Gouache på papper, 38,5 x 24 cm. Utförd 1924-26 PROVENIENS Docent Bengt Thomassons samling