GG 14K, 7,3 gr, Durchmesser ca. 3 cm, 2. Hälfte 20. Jh., Tragespuren. | Pair of hoop earrings, 14K YG, 7.3 gr, diameter ca. 3 cm, 2nd half 20th century, signs of wear.