Objektsbeskrivning GEORGE BARRIS USA 1925-2015 Marilyn - Sitting, 1962 Signerad George Barris Gelatinsilverfotografi, 23,5 x 18,5 cm. Stämplad på baksidan George Barris France PROVENIENS Stockholms Auktionsverk, våren 2009, katalognr 1060 därefter i privat svensk samling