Description: Fred (Alfred) Kramer (1913-1994) ADVERTISING PHOTOGRAPH. 1962. Colour silver bromide photograph on glossy paper, original authorial enlargement. 195x182 mm (238x182 mm). Verso marked with authorial stamp, author’s signature and dating in pen. Condition A. Fred (Alfred) Kramer (1913-1994) REKLAMNÍ FOTOGRAFIE. 1962. Barevná bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 195x182 mm (238x182 mm). Verso značeno autorským razítkem, perem podpis autora a datace. Stav A. Fred (Alfred) Kramer (1913-1994) WERBEFOTOGRAFIE. 1962. Farbfotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Glanzpapier. 195x182 mm (238x182 mm). Verso vom Künstler gestempelt, mit Feder signiert und datiert. Zustand A. Notes: Český fotograf a pedagog. Studoval Státní grafickou školu a vyučil se též ve fotoateliéru Jindřicha Vaňka v Praze na Národní třídě. Za války byl vězněn v koncentračních táborech kvůli svému židovskému původu. Po válce pracoval na více místech jako fotograf, až si v roce 1958 otevřel vlastní ateliér. Zabýval se hlavně reklamní fotografií a jako jeden z prvních u nás experimentoval s barevnou fotografií. V době socialismu dokázal navázat na tradici reklamní fotografie 30. let. V letech 1967-1980 vedl jako externí pedagog výuku reklamní fotografie na FAMU.