Na louce u lesa
olej, plátno, 1928, 109 x 149 cm, sign. PD F. Jakub 28, rám, autor nabízené položky byl žákem na pražské akademii u profesorů Piknera a Hynaise. Známá jsou jeho díla s náměty pražských přístavů a nábřeží. V pozdějším období se věnoval figurální tematice, kde se projevila pestrá paleta barev a jistý sklon k dekorativnosti. Ve svém díle byl ovlivněn zejména francouzským malířem Le Sidanerem. Jakub hojně vystavoval svá díla v zahraničí, zejména Německu a Anglii a v roce 1926 na Mezinárodní výstavě v Benátkách
Na louce u lesa