Auktionsarchiv: Los-Nr. 725

Familie Van Heemskerk] Archief van de Amsterdamse familie

Auction 16.05.2017
16.05.2017
Schätzpreis
150 €
ca. 165 $
Zuschlagspreis:
150 €
ca. 165 $
Auktionsarchiv: Los-Nr. 725

Auction 16.05.2017
16.05.2017
Schätzpreis
150 €
ca. 165 $
Zuschlagspreis:
150 €
ca. 165 $

bestaande uit meer dan 70 items, waarvan de kern gevormd wordt door 27 manuscripten door Theo Heemskerk (1852-1932), maar ook inclusief klein drukwerk als proclamaties, pamfletten, feestprogramma's, gelegenheidsgedichten, commercieel drukwerk etc. Online is er veel informatie beschikbaar over verschillende, vooral in de politiek succesvolle telgen van de familie. Dit archiefje bevat o.a.: (1-27) Manuscripten gesigneerd door Theo Heemskerk, w.o. veel jeugdwerk in de vorm van gedichten en/of gerelateerd aan de politiek (vaak in meerdere exemplaren/ varianten), gedateerd 1869-1900, in verschillende formaten. Bevat bijvoorbeeld een gedicht waarbij elke zin opeenvolgend begint met één van de letters van de naam Thorbecke ("Tot straf van Nederland is hij geboren; Hij werd door blinde kiezers uitverkoren (...)" etc. (31 juli 1869); Documenten (deels in dichtvorm) met betrekking tot de "debating-club Serva Fidem", w.o. redes uitgesproken door Heemskerk op zaterdag 8 januari ter ere van het jaarfeest van de club; diverse stukken naar aanleiding van verkiezingen (bijv. 8 juni 1869 voor de Tweede Kamer) en 5 brieven aan zijn familie (1899-1900); (28-29) Twee maal een "Poorter Eed" op perkament van Jan Heemskerk (1772) en van diens zoon Abraham Heemskerk (1807) (in 1832 eigenaar van het dubbelpand Keizersgracht 217/219); (30) Notariële akte met betrekking tot Abraham Heemskerk en zijn vrouw Johanna Jacoba Stuart (22 april 1809); (31) Afschrift van een brief van Prins Hendrik, beschermheer der Koninklijke Akademie te Delft, treurend over de afschaffing van die academie; (32) "Programma der Ontvangst (...) den Minister van Binnenlandsche Zaken mr. J. Heemskerk in het Opvoedingsgesticht der Ursulinen te Venraij 8 Mei 1876 " (het gekalligrafeerde en met goud gehoogde exemplaar van J. Heemskerk zelf); (33-35) Twee rekeningen (voor koffie en kleding) en een schuldbekentenis voor A. Heemskerk (1812-1819).

Auktionsarchiv: Los-Nr. 725
16.05.2017
Zwiggelaar Auctions
Witte de Withstraat 32 hs
1057 XZ Amsterdam
Niederlande
zwiggelaarauctions@gmail.com
+31 (0)6 47986138

Auktionsarchiv: Los-Nr. 725
16.05.2017
Zwiggelaar Auctions
Witte de Withstraat 32 hs
1057 XZ Amsterdam
Niederlande
zwiggelaarauctions@gmail.com
+31 (0)6 47986138