Bibliotheca Latina nunc melius delecta rectius digesta et aucta diligentia Io. Aug. Ernesti. Tomus I [- III] . Lipsiae: apud Weidmanni heredes et Reichium, 1773-1774.
Tre volumi in-8° (mm 205x120). Pagine XLIV, 512; [2], 472, [2]; [2], 566, [8]. Lievi bruniture diffuse. Legatura ottocentesca in mezza pelle con punte, piatti rivestiti di carta marmorizzata. Dorsi quasi interamente perduti. Ai contropiatti applicati ex libris 'Cuddesdon College Library'. (3)