Emanuel A. Petersen (b. Frederiksberg 1894, d. Farum 1948) En kvinde laver mad over bål ved en grønlandsk kyst. Sign. Emanuel A. Petersen. Olie på lærred. 91×120. Condition Retouches and crackles. Minor pressuremark with minimal peeling and tear. In need of cleaning.
Condition
Condition