ELINA MERENMIES Finland, född 1967 Sinã Signerad och daterad på baksidan Elina Merenmies 1999. Tusch på papper, 35 x 25 cm. Signed and dated verso. Ink on paper. PROVENIENS Galleri Charlotte Lund, Stockholm LITTERATUR Elina Merenmies, Galerie Anhava, 2004, sid 49