ELINA MERENMIES Finland, född 1967 Mina Signerad och daterad på baksidan Elina Merenmies 1999. Tusch på papper, 35 x 24,5 cm. Signed and dated verso. Ink on paper. PROVENIENS Galleri Charlotte Lund, Stockholm UTSTÄLLD Ur flickors liv, Amos 2003