Auktionsarchiv: Los-Nr. 528

Einar Jolin, Stilleben med orkidé och rökelsekar

Modern Art & Design
20.10.2015 - 21.10.2015
Schätzpreis
25.000 SEK - 30.000 SEK
ca. 3.004 $ - 3.605 $
Zuschlagspreis:
26.000 SEK
ca. 3.124 $
Auktionsarchiv: Los-Nr. 528

Modern Art & Design
20.10.2015 - 21.10.2015
Schätzpreis
25.000 SEK - 30.000 SEK
ca. 3.004 $ - 3.605 $
Zuschlagspreis:
26.000 SEK
ca. 3.124 $

EINAR JOLIN 1890-1976 Stilleben med orkidé och rökelsekar Signerad och daterad Jolin 1945. Olja på duk, 55 x 46 cm. PROVENIENS Bukowski Auktioner, Moderna, hösten 2005, katalognr 31

Auktionsarchiv: Los-Nr. 528
20.10.2015 - 21.10.2015
Stockholms Auktionsverk
Nybrogatan 32
? Stockholm
Schweden
info@auktionsverket.se
+46 (0)8 4536750
+46 (0)8 242407

Auktionsarchiv: Los-Nr. 528
20.10.2015 - 21.10.2015
Stockholms Auktionsverk
Nybrogatan 32
? Stockholm
Schweden
info@auktionsverket.se
+46 (0)8 4536750
+46 (0)8 242407