EINAR JOLIN 1890-1976 Arild Signerad och daterad Jolin Arild 1938. Olja på duk, 60 x 73 cm PROVENIENS: Advokat Folke Rogard, Stockholm UTSTÄLLD: Jolin-Nerman. Liljevalchs Konsthall, Stockholm 1957