Eero Järnefelt
1863-1937
Eero Järnefelt, Klippor på ön Stora Räntan i Helsingfors.
Sign.1927. Olja på duk 78x92 cm.
Eero Järnefelt, Cliffs on the Harakka island in Helsinki.
Sign.1927. Oil on canvas 78x92 cm.
Eero Järnefelt
1863-1937