Edyta Dudus (b. 1975) Ptasie pary I, 2012 r. akryl/płótno, 100 x 120 cm sygnowany p.d.: 'ed 2012' na odwrociu opisany: 'Edyta Duduś 2012 | III r. n. z.' Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu (studia I stopnia-dyplom 2013 r.). Skupia się na malarstwie sztalugowym oraz kolażach. Silna jest u niej potrzeba, by jedynie zasugerować temat i unikać komunikacji wprost. Zdążyła już wziąć udział w wielu wystawach zbiorowych oraz prezentować swoje prace na wystawach indywidualnych. Ważniejsze z nich: Strangers in Paradise - Amsterdam 2013, Prix de Peinture 2013- Paryż, Konkurs malarstwa Postawy I edycja- Galeria Centrum Innowacyjności , Wrocław, 2013 r. W 2011 r. jeden z wernisaży zaszczyciła swoją obecnością pisarka Olga Tokarczuk, której opowiadania zainspirowały artystkę do stworzenia cyklu kolaży. W br. jedna z jej prac otrzymała dwukrotne wyróżnienie przez kurator Galerii Saatchi panią Rebeccę Wilson z Wielkiej Brytanii poprzez dodanie do Nowej Kolekcji Magazynu Saatchi. Obraz prezentowany na aukcji tj.„Ptasie Pary V” spotkał się z uznaniem kuratorki Galerii New Blood Art z Londynu, co zaowocowało promocją całego cyklu obrazów. Prace artystki znajdują się w kolekcjach prywatnych i firmowych, w kraju i za granicą.