Dorota Szewczyk (b. 1985) Bez tytułu, 2014 r. olej/płótno, 70 x 90 cm na odwrociu opisany: 'Dorota Szewczyk | 2014' Ukończyła z wyróżnieniem Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Zduńskiej Woli. Studia na Wydziale Grafiki i Malarstwa oraz równolegle na Wydziale Sztuk Wizualnych Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (aktualnie na V roku), a także w École Supérieure d'Art et Design w Amiens. Laureatka Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Prace artystki znajdują się w zbiorach prywatnych na terenie Polski, Francji, Belgii, Szwajcarii. Obecnie mieszka i tworzy w Łodzi.