Auktionsarchiv: Los-Nr. 513

Dordrecht] Archief van het Dordrechtse Apothekersgeslacht Van de Ven

Schätzpreis
70 € - 140 €
ca. 76 $ - 152 $
Zuschlagspreis:
300 €
ca. 326 $
Auktionsarchiv: Los-Nr. 513

Schätzpreis
70 € - 140 €
ca. 76 $ - 152 $
Zuschlagspreis:
300 €
ca. 326 $

voornamelijk bestaande uit enkele tientallen aan de opleiding en het vak van apotheker gerelateerde documenten en items, 1862-1937. Bevat als voornaamste items: J.A. van de Ven: Album van J.A. van de Ven, (oud) drogist te Dordrecht, waarin hij vele dichterlijke teksten van zichzelf en van en aan anderen heeft genoteerd (bijdragen 1856-1875) op 83 pagina's gepagineerd als 166, met één ingeplakte foto, contemporain verguld en blindgestempeld marokijn, oblong 4to Johannes Adrianus Jacobus van de Ven: Geneeskundige School te Rotterdam: Bewijs van inschrijving van de school (september 1862); drie officiële diploma’s, 46 x 60 cm., 1862 (2x) en 1864 (met lakzegel), 44 x 56 cm., in metalen koker; twee handgeschreven getuigschriften van docenten (juni 1864); twee handgeschreven en door D. Blankenbijl ondertekende examen-oproepen (augustus 1864) Getuigschrift uitgereikt door de Provinciale Komissie van geneeskundig Onderzoek en Toevoorzigt, ten bewijze dat J.A.J. van de Ven de proeve tot Artsenijbereidkunst met goed gevolg heeft afgelegd en wordt bevorderd tot Stedelijk Apotheker (1864), met handtekeningen op recto (Kommissie) en verso (momenten waarop het document getoond moest worden in 1866 en 1869). Handgeschreven getuigschrift van de Dordrechtse Apotheker W. Sillevis dat J.A.J. van de Ven drie en een half jaar leerling bij hem is geweest (augustus 1862). Nationale Militie Dordrecht: 5 documenten, te weten een bewijs van inschrijving (januari 1862), een Oproeping tot de Loting [voor dienstname] (februari 1863, met zijn losse lotnummer 151 erbij) en aankondigingen voor de 1ste en 2de zitting van de Militieraad ( maart 1863 en April 1863). Met: Handgekleurd lithografisch gezicht op Dordrecht, 1864, in lijst. Uitnodiging voor een ontmoeting met de Koningin aan J.A.J. van de Ven, november 1902, brief in envelop van de Dienst van het Koninklijk huis, met lakzegel. Vier documenten met betrekking tot het verlenen van de Koninklijke onderscheiding Officier in de Orde van Oranje-Nassau aan A.J.A. van de Ven (juli 1902), met bewaard gebleven envelop van de Kanselarij der Nederlandse Orden (met lakzegel) en 2 documenten met betrekking tot de wettelijke terugzending van het Officierskruis (februari 1903) Adrianus Jacobus van de Ven: Over het cyaanwaterstofzuur bij de Prunaceae. Academisch Proefschrift, ter verkrijging van den graad van Doctor in de Artsenijbereidkunde (…). Dordrecht, Blussé & van Braam, 1898, 42,(5) p., met 3 figuren op 1 plaat, oorspronkelijk goudgeletterd linnen (exempl. van J.C. van de Ven); Document waarin ter kennisname van de weduwe van A.J. van de Ven de predicaten “Koninklijk”en “Hofleverancier” worden toegekend aan Apotheek Kluit en Van de Ven (1937).

Auktionsarchiv: Los-Nr. 513
01.12.2015
Zwiggelaar Auctions
Witte de Withstraat 32 hs
1057 XZ Amsterdam
Niederlande
zwiggelaarauctions@gmail.com
+31 (0)6 47986138

Auktionsarchiv: Los-Nr. 513
01.12.2015
Zwiggelaar Auctions
Witte de Withstraat 32 hs
1057 XZ Amsterdam
Niederlande
zwiggelaarauctions@gmail.com
+31 (0)6 47986138