Auktionsarchiv: Los-Nr. 743

R.M. Nijhoff] Verzameling van 28 brieven aan R.M. Nijhoff

Auction 16.05.2017
16.05.2017
Schätzpreis
100 €
ca. 110 $
Zuschlagspreis:
100 €
ca. 110 $
Auktionsarchiv: Los-Nr. 743

Auction 16.05.2017
16.05.2017
Schätzpreis
100 €
ca. 110 $
Zuschlagspreis:
100 €
ca. 110 $

deels met originele envelop, o.a. door Pierre Kemp (1946, met volledig uitschreven gedicht), Otto Dicke (2x, 1963), J. van Mourik (journalist/ folklorist, gedateerd 1934, met aangehechte karikatuur), D.C. van Schaïk (6x, 1942-1952), schrijver Dr. K. Heeroma (1945, sonnet ondertekend met zijn pseudoniem Muus Jacobse), J. Hamel (3x, 1938, op papier van galerie De ronde Brug), natuurkundige H.A. Naber (3x, gedateerd 1943), schilder J. Ponsioen (3x, 1943-1951, incl. een nota voor een schilderij), H. van der Poll (1943); schrijver W.H. Nagel (ongedateerd, sonnet ondertekend met zijn pseudoniem J.B. Charles) en schrijver Willem Brandt (1957, het gedicht "Stroomversnelling"). Ook in het lot bevinden zich 6 foto's van schilderijen (o.a. werk van Georg Höhlig) met prijzen op de keerzijde. Deze schilderijen komen terug op twee nota's uit 1922 van de Graphische Kunstanstalten voor een totaalbedrag van 249.846 DM. en op twee formulieren (ook 1922) van de banktransactie voor dat bedrag door Nijhoffs bank De Hanzebank. De hoogte van het bedrag heeft te maken met de crisis in Duitsland, er werd 84,45 gulden afgeschreven. R.M. Nijhoff was een groot verzamelaar van kunst, boeken en handschriften en een bekende figuur in het circuit van dichters, kunstenaars en intellectuelen in zijn tijd. Hij organiseerde diverse tentoonstellingen van zijn verzameling o.a. in Deventer en Wijk bij Duurstede. Zie ook de kavels 1386 en 1387. De brieven in dit kavel van Otto Dicke (1918-1984) handelen over zijn Parijse schetsen waarvan Nijhoff er eentje kocht zonder die gezien te hebben. De brief van Pierre Kemp (1886-1967) is een begeleidend schrijven bij het gesigneerde gedicht "Philosophie" (gepubliceerd in de bundel Standard Book of Classic Blacks, 1946), met op de achterzijde "Voor de verzameling van R.M. Nijhoff". De brieven van Henri Adriaen Naber (1867-1944) handelen over zijn publicaties en gaan begeleid door twee stuks documentatie over Cornelis Drebbel en zijn duikboot. De brief van Herbert van der Poll (1877-1963) van Arti et Amicitiae gaat over een schilderij dat Nijhoff heeft gewonnen bij een verloting in 1942 (de trekkingslijst is bijgevoegd) en dat hem zal worden toegezonden (totaal 28 brieven met toevoegingen).

Auktionsarchiv: Los-Nr. 743
16.05.2017
Zwiggelaar Auctions
Witte de Withstraat 32 hs
1057 XZ Amsterdam
Niederlande
zwiggelaarauctions@gmail.com
+31 (0)6 47986138

Auktionsarchiv: Los-Nr. 743
16.05.2017
Zwiggelaar Auctions
Witte de Withstraat 32 hs
1057 XZ Amsterdam
Niederlande
zwiggelaarauctions@gmail.com
+31 (0)6 47986138