Dagboek met handtekeningen van beroemde acteurs] “Tagebuch von Ingeborg Rose

Archiv
Schätzpreis: 200 € - 400 €
ca. 224 $ - 448 $
Zuschlagspreis:  200 €
ca. 224 $
Los-Nr. 502, Aufrufe: 31

Dagboek bestaande uit ca. 200 pagina’s handschrift in pen, tekst in Duits en Engels (en zelfs wat Frans), gedateerd “Nancy, 23.6.32” (1932) tot “München 11.9.35”, met 14 ingeplakte portretfoto’s van beroemde acteurs en hun handtekeningen/opdrachten in pen, gebonden in zijden band met koperen slot (defect) en vergulde sneden, 18,5 x 15,5 cm. Dagboek van een romantische theaterliefhebster en echte handtekeningenjager. De aanhef zegt al veel over de intenties van de schrijfster: "Dieses Buch soll mir meine schönste Zeit, meine schönsten Erlebnisse, meine Teuersten Bekanntschaften verewigen und für immer in meinem Gedächtnis wachrufen." In het dagboek wordt onmiddellijk "Jaques" opgevoerd (ze leert hem kennen bij een matinee waar ze met hem danst) en ca. 60 pagina's lang draait het dagboek vooral om haar dweperige liefde voor hem. Maar dit loopt op niets uit omdat hij zijn vriendin trouw wl blijven ("mein Traum ist zu Ende!!!"), ze wil uiteindelijk zo snel mogelijk van hem af en is blij dat hij geen betere vriend geworden is. Het dagboek eindigt gelukkig met het relaas van een nieuwe liefde, Peppino Civitelli met als afsluitende zin: “Und nun zum Schluss als letztes Wort in dieses, mein Tagebuch sei geschrieben. Du Peppino, ich liebe Dich, nur Dich!” Maar tussen deze twee romantische passages bevindt zich het interessantste deel van het dagboek: bijna 100 pagina's geschreven in Londen, waar de schrijfster verbleef van 10 oktober 1933 tot 8 mei 1935, schijnbaar in het chique 57 Kensington Gardens Square. Ze sluit deze passage - grotendeels in het Engels geschreven - af met het volgende: "I had a very fine life in England and I wish to return here where I loved to live. But now I have to return home and for the first I must live with the memory of my London." Dat ze het naar haar zin had gehad is meteen duidelijk: ze heeft in die tijd een hele reeks Londense theaters bezocht (voorstellingen van met name stukken van Shakespeare) en veel acteurs persoonlijk ontmoet. Ze omschrijft deze ontmoetingen vol enthousiasme. Van veel van hen heeft ze portretfoto's ingeplakt. De acteurs hebben de foto's en bladzijden uit het dagboek voorzien van handtekeningen en opdrachten in pen: Anew McMaster als Hamlet (met citaat uit het stuk, gesigneerd); Ivor Novello (gesigneerde portretfoto); Pierre Fresnay (gesigneerde opdracht); John Gielgud als Richard of Bordeaux (gesigneerde portretfoto en losse handtekening); Marjorie Mars (gesigneerde portretfoto); Basil Bartlett (portretfoto met gesigneerde opdracht en losse gesigneerde opdracht); Marie Ney (portretfoto met gesigneerde opdracht en lossse gesigneerde opdracht); Raymond Massey); portertfoto met gesigneerde opdracht); Yvonne Printemps (portretfoto met gesigneerde opdracht en losse gesigneerde opdracht); Noel Coward (portretfoto met daarnaast zijn signatuur); Peggy Ashcroft (signatuur); Ian Swinley (gesigneerde opdracht); Elizabeth Bergner (gesigneerde portretfoto).

Informationen zur Auktion
Auktionshaus: Zwiggelaar Auctions
Titel: Veiling 13 - Zitting 1 o.a. Kinderboeken, Oude boeken (Varia), Sport, Manuscripten, Toegepaste Kunst, Amsterdam en Plaatjesalbums
Auktionsdatum: 09.06.2015
Adresse: Zwiggelaar Auctions
Witte de Withstraat 32 hs
1057 XZ Amsterdam
Niederlande
[email protected] · +31 (0)6 47986138