Auktionsarchiv: Los-Nr. 169

Commode de forme rectangulaire en

Schätzpreis
7.000 € - 10.000 €
ca. 9.959 $ - 14.227 $
Zuschlagspreis:
6.500 €
ca. 9.247 $
Auktionsarchiv: Los-Nr. 169

Schätzpreis
7.000 € - 10.000 €
ca. 9.959 $ - 14.227 $
Zuschlagspreis:
6.500 €
ca. 9.247 $

Commode de forme rectangulaire en placage de bois de violette et bois de rapport marqueté de rosaces, feuilles d'acanthe, rinceaux, et feuillage. Elle ouvre à trois rangs de tiroirs et repose sur des pieds en gaine. Travail italien fin XVIIIe - début XIXe siècle, Milan (restaurations) Rechthoekige commode belijmd met purperhart en ander exotisch hout ingelegd met rozetten, acanthusbladeren, ranken en bladmotief. Drie rijen laden en op vierkante poten. Vervaardigd in Italië, einde 18de - begin 19de eeuw, Milaan (restauraties) H_92,5 cm L_120,5 cm l_57,5 cm Par sa forme, le dessin et la répartition de sa marqueterie, cette commode est caractéristique du mobilier lombard. Cet exemplaire est à rapprocher de commodes reproduites dans l'ouvrage « Mobili d'Italia » par G.Wannenes, Milan 1984 G.Mandonari & associati Ed., page 168. Omwille van de vorm, de tekening en de verspreiding van het inlegwerk is deze commode kenmerkend voor het Lombardische meubel. Dit exemplaar is te vergelijken met de afgebeelde commodes in het werk « Mobili d'Italia »door G.Wannenes, Milaan 1984 G. Mandonari & associati Ed., p. 168

Auktionsarchiv: Los-Nr. 169
09.10.2007
Pierre Bergé & Associés
92 avenue d'Iéna
75116 Paris
agodeau@pba-auctions.com
+33 (0)1 4949 9000
+33 (0)1 4949 9001

Auktionsarchiv: Los-Nr. 169
09.10.2007
Pierre Bergé & Associés
92 avenue d'Iéna
75116 Paris
agodeau@pba-auctions.com
+33 (0)1 4949 9000
+33 (0)1 4949 9001