CARL MALMSTEN, sideboard, vitkalkad ek, förstycket med sex lådor, mässingsbeslag, höjd 75, 110 x 35 cm; smärre slitage på skivan PROVENIENS Prins Bertil, Villa Solgården, Tylösand.